Звіт

Благодійного Фонду "Агенція місцевого економічного розвитку м.Зеленодолська"

за період квітень 2014 року - 2015 рік.

З 2013 року працівники Організації спільно з Зеленодольською міською радою та при фінансовій підтримці компанії ДТЕК реалізовували різноманітні проекти у складі Комунальної організації «Агенція місцевого економічного розвитку м.Зеленодольськ» (Працівники приймали участь у розробці Стратегії соціального партнерства м.Зеленодольська та ТОВ ДТЕК на 2013-2015 рр. В рамках Стратегії в період 2013 рік – початок 2014 року силами КО «АМЕР м.Зеленодольська» було реалізовано 11 проектів на загальну суму більше 4 млн.грн. – інформація на сайті amer.com.ua). Але через деякі бюрократичні складнощі щодо залучення зовнішнього фінансування було прийнято спільне рішення про створення окремої юридичної особи з такою ж назвою, але іншою юридичною формою.

Благодійний фонд «Агенція місцевого економічного розвитку м.Зеленодольська» було зареєстровано у квітні 2014 року у м.Зеленодольськ, Апостолівський район, Дніпропетровська область.

Основними партнерами Агенції в реалізації різноманітних проектів і програм є:

1. Зеленодольська міська рада,

2. Компанія ДТЕК,

3. МБО «Фонд Східна Європа» (м.Київ),

4. Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» (м.Київ),

5. Спілка громадських організацій «Фундація локальних ініціатив Донеччини (ФЛІД)» (м.Донецьк),

6. МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (м.Черкаси),

7. Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» (м.Дніпропетровськ),

8. Районна ГО «Євровибір» (м.Апостолово),

9. ГО «Спортивний Клуб «Лідер-С»» (м.Зеленодольськ),

10. ТОВ «ЛІЛІЯ ТВ» (м.Зеленодольськ, медіа-партнер),

11. Зеленодольський центр позашкільної роботи,

12. Ініціативна група «Зеленодольські волонтери».

 

В період з квітня 2014 року по грудень 2015 року Організація реалізувала більше 20 проектів та програм, основними з яких є:

I. При фінансовій підтримці компанії ДТЕК:

1. Конкурс міні-проектів «Місто своїми руками». У 2014 році -  спільно зі Спілкою громадських організацій «Фундація локальних ініціатив Донеччини (ФЛІД)», у 2015 році – самостійно.

Метою Конкурсу є сприяння розвитку громадянської активності жителів міста.

В рамках Конкурсу 2014 року було реалізовано 10 міні-проектів з благоустрою міста на загальну суму 200 тис.грн. В 2015 році реалізовано 13 міні-проектів на суму 300 тис.грн.;

2.  Навчальна програма для мешканців міста з соціального підприємництва, комунікацій, лідерства – на суму 100 тис.грн. у 2014 – 2015 роках;

3.  Перший  Міський Ярмарок «Майстри своєї справи» – 2014 рік., метою якого є лобіювання інтересів місцевих малих виробників;

4. Проект "Укомплектування матеріальної бази Зеленодольського Центру Первинної медико-санітарної допомоги" - придбання стерилізатора парового для гастроскопічного кабінету та виконання ремонтних робіт у лабораторії.

5. Надання гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям. Збір 48 дітей до школи (шкільна та спортивна форма, шкільне приладдя та портфелі) на суму 50 тис.грн. Забезпечення необхідними медичними препаратами, засобами гігієни тощо.

 

II. При підтримці Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку» за фінансуванням ДТЕК – Проект з підвищення енергоефективності в учбових закладах Дніпропетровської області «Енергоефективні школи».

У 2014 році проект реалізовано в 11 школах Дніпропетровська та Апостолівському районному ліцеї-інтернаті. Фінансування – 1 млн.грн. У 2015 році у 4 школах Дніпропетровська та 2 школах Зеленодольська – біля 300 тис.грн.;

 

III. Організація є учасником проекту ЦІНА ДЕРЖАВИ: ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО МОНІТОРИНГУ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ, який виконується спільно Фондом Східна Європа та Центром соціально-економічних досліджень СASE-Україна за підтримки Європейського Союзу.

 

IV. З 2015 року Організація стала учасником польсько-українського проекту «Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні», який виконується у 2015 році Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна). 

У жовтні 2015 року підписаний Меморандум про співпрацю Агенції та Зеленодольської міської ради.

 

V. На початку 2015 року Організацією розроблена та реалізується Програма з розвитку молодіжного руху в місті.

У травні проведені перші тренінги для учнів старших класів міста з теми "Лідерство". А також перший в історії міста "Парад вишиванок" разом з учнями всіх шкіл.

У червні  організована  перша Літня Школа неформальної освіти для молоді, участь в якій приймало 19 представників учнівської молоді віком від 14 до 16 років з м.Зеленодольськ, с.Мала Костромка, с.Велика Костромка та м.Кривий Ріг. В рамках Школи було проведено 5 тренінгів на різні теми та 5 творчих майстер-класів.

У серпні був проведений дводенний Молодіжний фестиваль «ГрінСіті Спорт Фест» у м.Зеленодольськ. Загальна сума залучених коштів – 90 тис.грн., з них 50 тис.грн. – бюджетне фінансування міської ради, 20 тис.грн. – ДТЕК, 20 тис.грн. – особистий внесок Організації та приватних спонсорів.

Сприяння проведенню протягом року різних міських заходів та акцій: патріотична гра "Зірниця", гра випробування "Моє місто для мене", патріотична гра-випробування "Запобігти.Врятувати.Допомогти".

 

VI. У вересні 2015 р. Організація почала реалізацію нового молодіжного проекту «Вільний Простір: Громадський просвітній центр для молоді» при сприянні Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який реалізується у восьми регіонах України за фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета проекту – створення громадського молодіжного просвітнього центру та реалізації на його базі заходів щодо розвитку громадянської компетенції молоді.