Новий проект у «новій» громаді!

У вересні 2015 р. Благодійний фонд «Агенція місцевого економічного розвитку м.Зеленодольська» виграла субгрант на реалізацію свого нового молодіжного проекту «Вільний Простір: Громадський просвітній центр для молоді».

Організатор конкурсу у Дніпропетровській області — Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який реалізується у восьми регіонах України за фінансової підтримки Європейського Союзу. Загальноукраїнське адміністрування проекту здійснює громадська організація «Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи».

Також, проект частково фінансується компанією ДТЕК та підтримано зеленодольським міським головою Качаном В.А.

Мета проекту – створення умов для надання якісної громадянської освіти та активізації молоді, в тому числі ВПО, з м.Зеленодольськ. с.Мала Костромка, с. Велика Костромка та с.Марянське шляхом створення при благодійному фонді громадського молодіжного просвітнього центру та реалізації на його базі заходів щодо розвитку громадянської компетенції молоді.

Завдання проекту:

1. Забезпечити ефективне функціонування молодіжного просвітнього центру «Вільний Простір» шляхом підготовки необхідних приміщень для проведення начальних заходів та розробки пілотних комплексних навчальних програм для молоді спільно з зовнішніми експертами;

2. Реалізувати навчальні програми з метою підвищення рівня знань та громадської компетентності молодих людей, а також розвинення їх особистих компетенцій;

3. Організувати та провести у м.Зеленодольськ круглий стіл з молоддю відповідних громад з метою представлення результатів проекту та стратегії його розвитку, а також з метою створення Молодіжної ради при міському голові;

Основною цільовою групою проекту є молоді люди віком від 14 до 35 років (згідно чинного Закону України « Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»), в тому числі ВПО та люди з обмеженими можливостями, які на момент реалізації проекту проживають в громадах м.Зеленодольськ, с.Мала Костромка, с.Велика Костромка та с.Марянське.

АНКЕТА для участі: 

https://docs.google.com/forms/d/1z75qs5m9WfUfqz_PFTpP0PcTETvr1hSA_GcfdTDxFTY/viewform

Хід реалізації:

Згідно плану-графіку, приміщення Простору буде офіційно відкрито у листопаді. До цього моменту буде тривати набір бажаючої молоді для проходження спеціального восьмитижневого навчання. Проектом передбачено проведення навчальної програми у приміщеннях Простору, а також проведення окремого дистанційного курсу навчання для людей з обмеженими можливостями, та тих, хто проживає у с.Велика Костромка та с.Мар’янське, та не може відвідувати Простір по відповідному графіку.

В рамках пілотного етапу Проекту обирається всього 20 осіб віком від 14 до 35 років для проходження навчання у Просторі, та до 20 осіб для дистанційного Курсу.

Заходи в рамках Програми будуть в себе включати щотижневі триденні тренінги в рамках відповідного модуля, а також дистанційні домашні завдання.

Контроль знань в рамках Програми та Курсу відбуватиметься за допомогою загальних тестів по кожному модулю. Питання тесту базуватимуться лише на обов’язкових матеріалах. Після проходження всього курсу навчання кожен учасник Програми та Курсу повинен скласти підсумковий тест (дається дві спроби). У разі не складання підсумкового тесту з двох спроб учасник не зможе отримати Сертифікат про закінчення. Контроль знань відбуватиметься на сьомому та восьмому (для другої спроби) тижнях.

Паралельно реалізація протягом п’ятнадцяти тижнів програми для учнівської молоді по громадянській соціалізації, яка в себе включає проведення серії лекційно-тренінгових заходів для учнівської молоді спільно з працівниками шкіл.

По закінченню навчально-тренінгового періоду планується проведення загального молодіжного круглого столу.

Завершення проекту заплановано на лютий 2016 року.