20-22 квітня представники Агенції місцевого економічного розвитку м.Зеленодольськ приняли участь в роботі "Майстерні для лідерів" у м.Вінниця в рамках польсько-українського проекту "Клуби громадського діалогу. Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні", який виконується у 2015 році Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща)  у партнерстві з МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна).  Проект співфінансований в рамках Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка є програмою Фундації  Міжнародної Солідарності, що фінансується Урядами Канади та Польщі ( відповідно до програми польської співпраці для розвитку МЗС Республіки Польщі та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку).
Головною метою проекту є створення громадської підтримки реформам українського місцевого самоврядування.  Базовою формою для творення, підвищення  якості, дієвості та ефективності такого сприяння в проекті визначені Клуби громадського діалогу, які  розглядаються як навчальні майданчики для опанування громадськістю методами публічної дискусії та діалогу,  а також як організатори процесів  участі громадськості в місцевих справах під час впровадження реформи місцевого самоврядування.
Проектом заплановане створення та діяльність клубів громадського діалогу загалом у 14 невеликих  містах 10 областей України – Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Черкаської, Вінницької, Київської та Львівської.  М.Зелендольськ став одним з таких міст.
Для забезпечення успішної діяльності  Клубів проектом передбачена серія навчальних  заходів  (семінари, методична конференція, майстер-класи із застосування методик організації ефективних обговорень тощо) для лідерів та організаторів їх роботи, в тому числі й навчальний візит до Польщі (попередньо 30 червня – 5 липня цього року), в якому візьме участь лідер кожного з клубів.  В рамках проекту передбачається видання посібника для лідерів Клубів громадського діалогу, діяльність  навчально-методичної інтернет-сторінки для обміну досвідом, консультацій, накопичення інформаційних та методичних матеріалів. Працюватиме також сторінка проектів Щецинського навчального центру та МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» – «Прозора Україна. Суспільний капітал» https://www.facebook.com/ProzoraUkraina .